Uchwała 217

Dzień dziecka.

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Zapraszamy do galerii

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Rodziny 15.05.2017r. odbyło się spotkanie „W rodzinnym puchu – jak dbać o właściwe relacje w rodzinie” zorganizowane przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Skierniewicach.

W programie spotkania był wykład na temat budowania dobrych relacji w rodzinie, zabawa interaktywna „Razem tworzymy rodzinę”, występy dzieci z Przedszkola w Makowie i Szkoły Podstawowej w Świętem.
Ponadto podsumowano konkursy:
„Zaczarowane pudełko” - którego celem było rozwijanie myślenia twórczego, wyobraźni i kreatywności z wykorzystaniem technik plastyczno-konstrukcyjnych,
„Powiatowy Mistrz Ortografii 2017” – którego celem było promowanie uczniów najzdolniejszych w zakresie umiejętności ortograficznych, doskonalenie kompetencji ortograficznych,
Uroczystości towarzyszyła wystawa wspaniałych prac dzieci 5-6 letnich biorących udział w konkursie „Zaczarowane pudełko”. W spotkaniu wzięło udział 146 osób – dzieci, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

Dzień strażaka

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH NA WYNAJEM

Boryna Roku 2017

Podczas Dożynek Powiatowych 2017r w Żelaznej gmina Skierniewice
wybierzemy najlepszego gospodarza powiatu 2017r.

Zarząd Powiatu Skierniewickiego w celu popularyzacji osiągnięć zawodowych
i społecznych rolników oraz aby promować nowoczesne rolnictwo i aktywność społeczną na obszarach wiejskich, przygotował założenia konkursu na najlepszego gospodarza Powiatu Skierniewickiego pn. „Boryna Roku 2017”, jest to piąta edycja tego konkursu.
Tak jak w roku ubiegłym konkurs będzie się odbywał w czterech kategoriach tj. małe gospodarstwo rolne (powierzchnia mniejsza niż 10 ha), gospodarstwo rolne (powierzchnia powyżej 10 ha), gospodarstwo specjalistyczne oraz zakład rolno – spożywczy i zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznych Dożynek, 20 sierpnia br. w Żelaznej a jego zwycięzcy otrzymają Statuetki i Dyplomy Honorowe.
Regulaminy i kwestionariusze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach www.powiat-skierniewice.pl w zakładce pliki do pobrania Boryna Roku 2016 oraz w Biurze Obsługi Interesanta.
Zachęcamy rolników do wzięcia udziału w konkursie, zobaczymy kto w tym roku otrzyma tytuł „Boryna Roku 2017”.?

Życzenia Wielkanocne

Konsultacje "Programu współpracy Powiatu Skierniewickiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2017–2022”

· Gości online: 3