OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego polegającego na prowadzeniu punktu nieodpłatnego.


Zarząd Powiatu W Skierniewicach ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego polegającego na prowadzeniu punktu nieodplatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Powiatu Skierniewic
Dzień Nauczyciela w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach


Dzień Nauczyciela w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach14 października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Z tej okazji do starostwa zostali zaproszeni nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy ze szkół prowadzonych przez Powiat Skierniewicki.
Organizatorem imprezy był Starosta Skierniewicki- Mirosław Belina, który jako gospodarz powitał wszystkich przybyłych na uroczystość gości.
W kierunku nauczycieli popłynęły życzenia gratulacje i podziękowania za ich pracę w roku szkolnym 2015/2016.
Były nagrody Starosty Skierniewickiego oraz nagrody Dyrektorów Szkół. Pośród nagrodzonych znaleźli się nie tylko nauczyciele i wychowawcy, ale także pracownicy obsługi, którzy również pracują na wizerunek danej placówki.
Nagrody, dyplomy występ artystyczny oraz słodki poczęstunek były z pewnością miłym akcentem podkreślającym znaczenie Święta Edukacji Narodowej.
Zapraszamy do galerii
POWIATOWY KONKURS BEZPIECZNEJ ORKI W ZSP W GŁUCHOWIE

II Powiatowy Konkursu Bezpiecznej Orki odbył się 1 października 2016 r.
Tego dnia uczniowie technikum otrzymali również dyplomy ukończenia kursu kombajnistów zorganizowanego w ramach projektu „Uczeń – pracownik – przedsiębiorca ścieżka do sukcesu osobistego i zawodowego” współfinansowanego przez UE w ramach EFS. Z funduszy tych kupiony został również nowy ciągnik szkolny, który mieliśmy szansę podziwiać.
Uczestnikami konkursu byli:
pługi obrotowe:
1. Wojciech Psyk
2. Tobiasz Kowalczyk
3. Adam Topolski i syn Mateusz Topolski
4. FARMASZ Bogdanka
5. Adam Pędziwiatr ROLBUD
pługi zagonowe:
1. Konrad Łęczycki
2. Daniel Lechowski
3. Dariusz Jarecki


Pozakonkursowo wystąpił pług konny pana Stanisława Chruściela – w końcu nie zawsze mieliśmy ciągniki :)
Po zapoznaniu z regulaminem, każdy uczestnik wylosował numer pola, następnie spod szkoły przejechaliśmy do Prus, zawody rozpoczęły się. Zadaniem uczniów TR było dokonanie pomiarów, uzupełnienie karty oceny orki. Komisja w składzie: Starosta Skierniewicki pan Mirosław Belina, zastępca kierownika ARiMR pan Robert Korbeń oraz przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej w Skierniewicach pan Andrzej Kowara na podstawie kart oceny i własnej obserwacji wyłoniła zwycięzców.
W kategorii pługi obrotowe zwyciężył Wojciech Psyk. Otrzymał puchar Starosty, nagrodę ufundowaną przez ARiMR oraz półroczną prenumeratę miesięcznika Agroprofil.
W kategorii pługi zagonowe zwyciężył Daniel Lechowski(uczeń ZSP). Otrzymał puchar Starosty, nagrodę ufundowaną przez Powiatową Izbę Rolniczą w Skierniewicach oraz półroczną prenumeratę miesięcznika Agroprofil.
PIP przyznała nagrody specjalne za zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania orki: 
I miejsce – Andrzej Lewiński, II miejsce – Tobiasz Kowalczyk (uczeń ZSP).
KRUS również przyznał nagrodę specjalną za zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania orki dla Dariusza Jareckiego.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę, które ufundowali:
Starostwo Powiatowe w Skierniewicach
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Państwowa Inspekcja Pracy
Powiatowa Izba Rolnicza
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Firma Bayer Sp. z o.o.
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
Firma Farmasz Koluszki
Agroprofil


Dziękujemy za wsparcie podczas organizacji Konkursu pani Emilii Majcher dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Głuchowie, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głuchowie, Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Łodzi, Lokalnej Grupie Działania „Gniazdo”, nauczycielom, pracownikom i uczniom ZSP w Głuchowie.
Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy uczniom i nauczycielom TŻiUG oraz Radzie Rodziców. Koordynatorami Konkursu byli pani Edyta Machnicka i pan Radosław Tracz.Dzień Edukacji Narodowej

Informacja

POWIAT SKIERNIEWICKI
96-100 Skierniewice, ul. Konstytucji 3 Maja Nr 6
tel.+48 468345915, e-mail: starosta@powiat-skierniewice.pl
e-mail: sekretariat@powiat-skierniewice.plSzanowni Państwo,

w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach trwają prace remontowe związane z wymianą stolarki okiennej nad głównym wejściem do Urzędu.
Ze względów bezpieczeństwa wszystkich Interesantów zapraszamy, aby korzystali z wejścia do urzędu od strony dziedzińca.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
Starosta Skierniewicki
Mirosław Belina

XVIII DNI KUKURYDZYII POWIATOWY KONKURS BEZPIECZNEJ ORKI


Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 5
· Najnowszy użytkownik: jacek zimnota
Wygenerowano w sekund: 0.07
1,436,947 unikalne wizyty