Trwa remont głównego holu w Starostwie Powiatowym

386

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach trwa remont holu głównego wraz z bocznymi korytarzami. Zakres prac spowodował, iż wejście do budynku jest możliwe tylko od strony dziedzińca.

– Wiem, że są to niedogodności dla interesantów ale proszę mi uwierzyć jest to jedyne rozwiązanie, by przebudowa mogła być prowadzona zgodnie z harmonogramem – przekonuje starosta Belina Mirosław – Obecnie pracują dwie ekipy. Jedna prowadzi prace remontowe, druga zaś przerabia instalacje elektryczne.

W ramach remontu  wymieniona zostanie okładzina ceramiczna podłóg. Pomalowane zostaną ściany i sufity w holu głównym, w obrębie wejścia głównego, od dziedzińca oraz w korytarzach bocznych. W planach jest też wymiana i rozbudowa sieci elektrycznej. Wymienione zostaną gniazda i włączniki. Pojawią się również podświetlenia zabytkowych elementów architektonicznych.

Prace potrwają trzy miesiące i ich koszt przekroczy 400 tys. zł. 25 proc. środków pochodzi z dofinansowania Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, który przekazał na ten cel maksymalną wnioskowaną kwotę (100 tys. zł.).

Obecne prace są kolejnymi, których podstawowym celem jest odnowienie zabytkowej siedziby władz powiatu.

– To, co obecnie jest realizowane w dolnej części naszego budynku będzie z powodzeniem służyć przez kilkadziesiąt kolejnych lat – deklaruje wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Poza tym pamiętajmy, iż pracujemy w budynku, który już niedługo będzie obchodzić setną rocznice powstania.

W dalszych planach jest remont wydziału geodezji oraz drugiego piętra od strony ul. Jagiellońskiej.