Decydujące mecze o Puchar Starosty Skierniewickiego

252

Za nami już ćwierćfinałowe mecze piłkarskie, po których znamy już półfinalistów rozgrywek o Puchar Starosty Skierniewickiego.

Pierwsze z trzech spotkań (Macovia Maków, jako tryumfator ubiegłorocznego turniej w rozgrywkach rozpocznie swoją grę od półfinału) rozegrane zostało w Głuchowie, gdzie tamtejszy GKS podejmował Jutrzenkę Drzewce. Mecz został zdominowany przez powracających do IV ligi piłkarzy z Drzewiec, którzy ostatecznie pokonali gospodarzy 7:1.

Na kolejne emocje fani piłki  nożnej musieli poczekać do niedzieli (24.07), gdyż na ten dzień zaplanowano pozostałe dwa spotkania. W Sierakowicach, Sierakowianka gościła Manchatan Nowy Kawęczyn. Podobnie, jak i w sobotę gospodarze musieli uznać wyższość przyjezdnych. Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

Najwięcej emocji wzbudziło ostatnie starcie ¼ Pucharu, gdzie na boisku w Mokrej Prawej zagrali piłkarze miejscowej Jutrzenki i Pogoni Godzianów. Pierwsze 45 minut to popisowa gra Jutrzenki i prowadzenie 2:0. Wystarczył kwadrans drugiej połowy i Pogoń wyrównała. Przyjezdni w dalszym ciągu atakowali, co przyniosło efekt w postaci gola dającego prowadzenie. Gospodarze rzutem na taśmę wyrównali. O wyniku starcia rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsza okazała się Jutrzenka (4:2)

W najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze półfinałowe. Najpierw w sobotę 30 lipca o 17.30 w Makowie zagrają Macovia Maków i Manchatan Nowy Kawęczyn. Zaś w niedzielę 31 lipca na boisku w Mokrej Prawej naprzeciw siebie staną dwie Jutrzenki: Mokra Prawa i Drzewce. To spotkanie rozpocznie się o godzinie  17.00.

Wielki finał rozgrywek o Puchar Starosty Skierniewickiego w piłce nożnej seniorów zaplanowano na niedzielę 7 sierpnia na stadionie Sierakowianki Sierakowice.