OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Starosta Skierniewicki, wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, działając
w oparciu o przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2026r., poz. 399) ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 131/4 o pow. 0,1918ha, położonej w obrębie ewidencyjnym Zawady, gmina Kowiesy, dla której
w Sądzie Rejonowym w Rawie Mazowieckiej Wydziale Ksiąg Wieczystych prowadzona jest księga wieczysta Nr LD1R/00045772/7.
Dla nieruchomości brak jest aktualnie obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Dla nieruchomości nie była wydana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz brak jest ustaleń planu ogólnego gminy. W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kowiesy przedmiotowa nieruchomość położona jest w obszarze oznaczonym symbolem RM – obszary rozwoju osadnictwa wielofunkcyjnego o dominującej funkcji zabudowy rolniczej i obsługi rolnictwa z dopuszczeniem zabudowy usługowej, produkcyjnej, motoryzacji, mieszkaniowej jednorodzinnej.
Przedmiotowa działka nie jest zabudowana.
Cena nieruchomości ustalona do sprzedaży wynosi: 182.000,00zł, (słownie złotych: sto osiemdziesiąt dwa tysiące 00/100).
Przetarg odbędzie się dnia 28.10.2026r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach ul. Konstytucji 3 Maja 6, sala 230.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium gotówką w wysokości
18.000,00 zł (słownie złotych: osiemnaście tysięcy 00/100). Wadium należy wpłacać w kasie Starostwa lub przelewem na konto: Starostwo Powiatowe w Skierniewicach Erste Bank Polska SA I O/Skierniewice nr: 94 1500 1689 1216 8001 8049 0000 najpóźniej do dnia 22.10.2026r.
Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygra, zostanie zaliczone na poczet ceny zakupu nieruchomości, zaś pozostałym uczestnikom zostanie zwrócone po zakończeniu przetargu, najpóźniej w ciągu 3 dni, na konto wskazane przez te osoby.
Wadium przepada na rzecz sprzedającego w przypadku, gdy osoba, która przetarg wygra, uchyli się od zawarcia umowy notarialnej.
Nieruchomość nie jest obciążona żadnymi prawami ograniczonymi i nie toczy się żadne postępowanie, którego przedmiotem byłaby ta nieruchomość.
Osoby, które przedstawią oryginalną decyzję bądź zaświadczenie o przysługującym im prawie do zaliczenia wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego na poczet ceny sprzedaży nieruchomości, są zwolnione z obowiązku wpłacenia wadium, jeśli złożą pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości ustalonego wadium w razie uchylenia się od zawarcia umowy kupna nieruchomości.
Cena sprzedaży nieruchomości uzyskana w przetargu (pomniejszona o wpłacone wcześniej wadium) podlega zapłacie w całości i powinna znaleźć się na koncie Starostwa nie później
niż jeden dzień przed dniem zawarcia umowy notarialnej.
Nabywca ponosi wszelkie koszty związane z nabyciem nieruchomości.
Osoby biorące udział w przetargu winny zapoznać się z przedmiotem przetargu przed jego rozpoczęciem. Granice nabywanej nieruchomości nie będą wznawiane geodezyjnie przez sprzedającego.
Sprzedający zastrzega sobie prawo do unieważnienia przetargu lub odstąpienia od przetargu bez podania przyczyn.
Dodatkowe informacje o nieruchomości można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach ul. Konstytucji 3 Maja 6, pokój nr 22 lub telefonicznie nr (46) 834 59 02.
STAROSTA
Mirosław Belina


